top of page
header.jpg
product-icon-lx-white.png

Chytré bydlení jako standard

V podstatě za cenu klasické elektroinstalace, tak jak ji znáte, dodáme řešení chytrého bydlení – inHome LX. Tím získáte komplexní řešení pro váš chytrý domov a výrazně tím zvyšujete úroveň vaší bezpečnosti, pohodlí a dosáhnete zajímavých úspor energií.
inHome LX řídí topení, rekuperaci, chlazení, vzduchotechniku, distribuci solární energie, stínění, osvětlení, zabezpečení, kamery, přístupový systém nebo distribuci audia.

header.jpg
loxone-partner.png

Společnost Insight Energy, s.r.o je LOXONE Platinovým partnerem. Dodáváme kompletní elektroinstalace, hybridní fotovoltaické systémy a řešení chytrého bydlení jak pro individuální výstavbu, tak pro rezidenční developerské projekty

logo-ih.png

Insight Energy je členem skupiny Insight Home, která je na trhu třináctým rokem a je přední společností v oblasti řízení budov a domácí automatizace.  Z hlediska obratu patří mezi 10 % největších společností v České republice.

logo-ceskych100.png

Pro roky 2015 až 2020 byl Insight Home zařazen do exkluzivní společnosti nejúspěšnějších firem – Českých 100 nejlepších.

highlights.png

Proč zvolit

product-icon-lx-white.png
hl-numbers-1.png

Minimální náklady

V podstatě za cenu klasické elektroinstalace, tak jak ji znáte, dodáme řešení chytrého bydlení – inHome LX. Tím získáte komplexní řešení pro váš chytrý domov a výrazně tím zvyšujete úroveň vaší bezpečnosti, pohodlí a dosáhnete zajímavých úspor energií.

hl-numbers-2.png

Nejvyšší standard kvality

Všechny komponenty inHome LX jsou vyráběny v Evropské unii. Řešení je vysoce spolehlivé a robustní. Jak hardware, tak software je vyráběn a standardizován jedním výrobcem a umožňuje propojení dalších standardů, jako je DALI, KNX, Modbus…

hl-numbers-3.png

Vše od

jednoho výrobce

Unikátnost řešení inHome LX je, že veškeré komponenty v rozvaděči, tlačítka, senzory a ovládací prvky jsou od jednoho výrobce, rakouské nadnárodní firmy Loxone Electronics GmbH.

hl-numbers-4.png

Jednoduchá rozšiřitelnost

Nemusíte kupovat všechno hned, stačí začít a budovat svůj chytrý domov postupně. I z tohoto důvodu vám nabízíme tři základní balíčky. inHome LX STANDARD, inHome LX COMFORT nebo inHome LX EXCLUSIVE pro nejnáročnější klientelu.

hl-numbers-5.png

Na velikosti nezáleží

Naše řešení je škálovatelné a je vhodné jak pro byt, tak pro rodinný dům, bytový dům, rezidenční developerský projekt nebo pro hotel, restauraci či kancelář.

hl-numbers-6.png

Maximální bezpečí,

pohodlí a úspory

Vzhledem k tomu, že nám záleží na bezpečnosti, nepotřebujeme těžit vaše data a naše řešení fungují i bez připojení k internetu. K dispozici máte aplikaci jak pro mobilní telefon, počítač nebo tablety. Díky efektivnímu řízení topení, chlazení a stínění dosahujete významných úspor, které se dají ještě zvýšit s našimi fotovoltaickými elektrárnami

highlights.png

Naše řešení pro vás

navigace-produkty-1.png
navigace-produkty-2.png

Chytré bydlení pro každého

Pro ještě silnější zážitek z bydlení

navigace-comf.jpg

93 000 Kč

Vybavili jste váš nový domov prvotřídním zařízením a chcete si ho náležitě užít? Nechte se okouzlit rozšířenými funkcemi varianty inHome LX COMFORT. Váš dům konečně dospěje a postará se o sebe sám. Naplno tak můžete čerpat svobodu, kterou vám nový automatizovaný systém poskytne, a spolehnout se na jeho služby.

navigace-buttons-2.png

VÍCE O ŘEŠENÍ

Chytré bydlení pro každého

navigace-stan.jpg

60 600 Kč

Základní varianta inHome LX STANDARD je jen o pár jednotek tisíc korun dražší než běžná elektroinstalace. Vaše domácnost však s inHome LX STANDARD nabízí velké množství funkcí chytrého bydlení a umožňuje vám si dopřát opravdové propojení vašich zařízení. Skvělé je, že ji můžete kdykoli vylepšit o vybrané funkce z jiných variant. Zároveň umožňuje efektivně řídit technologie s největší spotřebou energie a tím i šetřit provozní náklady za vytápění i ohřev teplé užitkové vody.

navigace-buttons-1.png

VÍCE O ŘEŠENÍ

navigace-excl.jpg
navigace-produkty-3.png

Vrchol pohodlí, bezpečnosti,
úspor a stylu

182 000 Kč

Chtějte absolutní propojení technologií ve vašem domě či bytě, protože vysoké investice do moderních zařízení si žádají výjimečnou úroveň samostatnosti a dokonalosti. Přísun inovativní automatizace v podobě multiroom audio systému, video intercomu, přístupového systému či barevných světel jsou jen příkladem toho, co vám dopřeje varianta inHome LX EXCLUSIVE.

navigace-buttons-3.png

VÍCE O ŘEŠENÍ

Uvedené ceny jsou bez DPH. Cena nezahrnuje montáž komponent a realizaci elektroinstalace.

products
steps.png

5

jednoduchých kroků k chytré domácnosti

process.png
process-ico-1.png

  ZDARMA  

Konzultace
a návrh

Na základě vašich podkladů k nemovitosti a konzultací vašich představ a potřeb pro vás zdarma navrhneme chytrou domácnost včetně orientační cenové nabídky.

process-ico-2.png

Plánování

Pokud naši nabídku akceptujete, vypracujeme prováděcí projektovou dokumentaci a zašleme naceněný výkaz výměr. Díky naší společnosti Insight Projects, s.r.o. máme vlastní tým zkušených projektantů a rozpočtářů.

process.png
process-ico-3a.png

Realizace

Postaráme se o kompletní realizaci silnoproudů, slaboproudů, měření a regulace, hromosvodu a instalaci všech zařízení, senzorů a ovládacích prvků inHome LOXONE. Následně provedeme zapojení všech periferií a nastavíme chování systému dle dohodnutých požadavků.

process.png
process-ico-4.png
process-ico-3.png

Předvedení
a nastěhování

Až budou zprovozněny všechny funkce vše vám předvedeme a můžete se nastěhovat do své domácnosti. Součástí předání je i manuál, ale ten potřebovat nebudete, protože ovládání systému je naprosto intuitivní a jednoduché.

process.png
process-ico-5.png

Optimalizace
z praxe

Po 2 - 3 měsících vás případně znovu navštívíme, abychom rozšířili či upravili funkce tak, jak jste si poznamenali. Pak si již můžete naplno užívat svou chytrou domácnost, která funguje přesně podle vašich potřeb.

loxone-konvence-bg.png
konvence-loxone.png
konvence-loxone.png

Jak to funguje

Dílčí technologie mezi

sebou nespolupracují

Kdykoliv

můžete přidat další zařízení

Jednotné ovládání,

chytrá automatizace

Vzájemně propojené

product-icon-lx-white.png

Běžná elektroinstalace

jak ji známe, včetně řady ovládacích prvků na stěnách

NEBO

Proč chytrou domácnost stále více potřebujeme

Dříve jsme vše v domácnosti ovládali RUČNĚ. Osvětlení pomocí vypínačů, topení pomocí mechanických termostatických hlavic nebo přímotopů, žaluzie pomocí rolovací šňůry, neměli jsme internet, datové rozvody, elektronický zabezpečovací systém, klimatizace.

V dnešní domácnosti většinu komponent ovládáme ELEKTRONICKY přes různá dálková ovládání, klávesnice, termostaty, máme doma rozvod internetu, pokročilejší systémy vytápění, tepelná čerpadla, klimatizace, alarmy... Většinou vše od jiného výrobce, vše má vlastní ovladač, žádná komponenta nijak nespolupracuje.

eu-infografika-1.png

Další aspektem je tlak Evropské unie, která definuje svými dotacemi a předpisy, jaké – především energetické – mají mít nové domácnosti parametry. To vede k dalším, sofistikovanějším systémům, které doma musíme mít. Zde představujeme infografiku, která jednoduše popisuje, proč se vyplatí v dnešní době vsadit na domácí automatizaci.

eu-infografika-2.png

Jednoduché ovládání pro celý dům

koncove-prvky.png

Náš tlačítkový standard vychází z ovládání, které využíváme každý den a chceme jej mít co nejjednodušší. Žádné přemýšlení ani zbytečné pohyby navíc. Pět dotykových ploch či klasických tlačítek stačí na vše. Ve stejném designu i klávesnice pro elektronický zabezpečovací systém a jednoduché dálkové ovládání na řízení vaší hudby po celém domě. Samozřejmostí je aplikace pro mobilní telefony, tablety nebo počítače. Tím máte svoji domácnost zcela pod kontrolou, i když nejste doma.

koncove-prvky.png

Jeden vypínač - až 15 funkcí

bannery-bg.png
banner.jpg

Produkty

Referenční projekty

bannery.png
product-icon-lx-green.png

ve vašem domě

loxone-dum.png

Srovnání funkcí

logo-1-pos.png
logo-2-pos.png
logo-3-pos.png
BIDLI-Smart-funkce-pptx.jpg

Nejčastější otázky

Kolik chytré bydlení inHome LX stojí?

 

Cena chytrého bydlení od nás se odvíjí individuálně podle počtu a typu použitých technologií v domě či bytě, jeho velikosti a typu a také podle vašich nároků. Jedná se například o počet ovládacích prvků, typu prémiového příslušenství a množství požadovaných funkcí.

Pokud porovnáme jednoúčelové celky (termostaty, žaluziové ovladače, chytré žárovky…) s naším řešením inHome LX Standard, cena bude podobná nebo nižší, ale přidaná hodnota výrazně vyšší. Pro lepší představu nabízíme tři ucelené balíčky řešení.

Co se stane, když v chytrém domě vypadne proud

V podstatě to samé, jako v kterémkoli běžné domě. Centrální jednotka po opětovném obnovení dodávky elektřiny automaticky naběhne. Ale abyste těmto situacím předešli, můžete si nainstalovat naši hybridní fotovoltaickou elektrárnu se záložním bateriovým systémem a jste i proti výpadku proudu chráněni.

Je ovládání chytré domácnosti složité?

Jednou z našich priorit je, aby ovládání domácnosti bylo jednoduché a zcela intuitivní. O většinu činností, které nechcete nebo nemůžete dělat vy, se postará systém zcela automaticky. Pro zbytek častých úkonů stačí rychlý zásah prostřednictvím tlačítka na stěně nebo aplikace ve vašem telefonu či tabletu.

Co mohu nastavit sám?

Pro veškeré méně obvyklé zásahy, nastavení, statistiky a podobné úkony, skvěle poslouží naše bezplatná aplikace. Díky tomu si ušetříte spoustu složitých, nevzhledných a nákladných ovládacích prvků, kde každý se obsluhuje jiným způsobem.

Většinu nastavení máte zcela pod kontrolou rychle a pohodlně v aplikaci. Našeho proškoleného instalačního technika potřebujete jen pro úvodní zprovoznění, rozšíření či úpravy instalace, případně pro velmi specifické změny vyžadující programování.

Funguje chytrá domácnost i bez internetu?

 

Ano, chytrá domácnost inHome LX funguje i zcela bez internetu. Internet slouží pouze pro vzdálený přístup k ovládání odkudkoli, notifikacím nebo třeba stahování údajů o počasí. Veškerá logika, výkon a data jsou lokálně ve vašem systému. Tím se liší od tzv. cloudových řešení, která spoléhají na výpočetní výkon vzdálených serverů (což je rizikové pro soukromí i bezpečnost). V případě výpadku internetu vše doma funguje bez omezení.

Je váš systém bezpečný?

Veškeré informace o tom, co se děje v domě (např. zda jste doma), jaká máte zařízení a nastavení, zůstávají uložené lokálně u vás doma. Naše řešení nevyužívá cloudové řešení (vzdálený server v internetu). Tím, že se žádná data nikam neposílají, se výrazně snižuje riziko zneužití dat, což v případě cloudových řešení není možné zaručit. Snižuje to také pravděpodobnost útoku: hackeři většinou vyhledávají masové cíle sdružující tisíce a miliony uživatelů.

Pokud se rozhodnete inHome LX k internetu připojit, má vlastní bezpečnostní mechanismy proti neoprávněnému přístupu. Jako u všech síťových zařízení je třeba myslet i na zabezpečení vlastní sítě a používání silných unikátních hesel. Pokud dodržíte standardní doporučená pravidla, nemusíte se o bezpečnost obávat.

Co vše je možné chytře ovládat a automatizovat?

 

V dnešních domech a bytech je spousta zařízení, která je nutné nějak ovládat. Mohou to být světla, topení, alarm, klimatizace, venkovní žaluzie, garážová vrata, ventilace, elektronické zámky… My v tomto ohledu nemáme omezení a díky podpoře všech běžných komunikačních protokolů naprostou většinu zařízení dokážeme ovládat.

 

Může se ale stát, že někteří výrobci mají svůj systém ovládání a záměrně znemožňují ovládání třetí stranou (např. aby prodali více svých ovládacích prvků). Z toho důvodu je vhodné výběr konkrétních modelů s námi konzultovat, a tak si ušetřit nejen komplikace s pozdější integrací, ale třeba i peníze za zbytečné jednoúčelové řídicí jednotky a ovládací prvky.

Kdy je ideální začít řešit projekt vašeho chytrého bydlení?

 

Nejvhodnější načasování je v době zahájení hrubé stavby, kdy je ještě dostatek prostoru pro zpracování kvalitního návrhu, zároveň to není s moc velkým předstihem. Je dobré myslet na to, že mohou přijít ještě změny v projektu. Zároveň by měla konzultace s námi předcházet výběru využitých technologií (kotel, žaluziové motory, rekuperační jednotka atp.). Tím předejdete nejen možným problémům s kompatibilitou, ale také zbytečným nákladům za dílčí řídicí jednotky a ovládací prvky.

Kontaktujte nás

bottom of page